KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14912051
nr 1491 2051
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 7 st. Stockholmsmotiv. Signerade, yttermått inklusive ram: 27x34§§, akvarell, en med fuktskada
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 26 september 2022
kl 18:07:02
10/9 16:40:47
300 kr
26/9 14:34:49
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström